Weekend w Berlinie – co warto zobaczyć?

DATA

Berlin to jedno z najbardziej kulturowo zróżnicowanych i historycznie bogatych miast w Europie. Jeżeli masz zamiar spędzić tam weekend, przygotuj się na intensywne dni pełne wrażeń. Dzięki naszym busom możesz wygodnie dotrzeć do stolicy Niemiec i cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania. Oto kilka miejsc, które musisz odwiedzić podczas weekendowego wyjazdu do Berlina

Brama Brandenburska

Dotrzyj busem do niemiec do berlina

Nie sposób wyobrazić sobie wizyty w Berlinie bez odwiedzenia tej ikony miasta. Brama Brandenburska była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych i stanowi symbol jedności Niemiec.

Mur Berliński

dotrzyj busem do niemiec do berlina

Choć większość muru została zburzona po upadku komunizmu, wciąż można znaleźć jego fragmenty rozsiane po całym mieście. East Side Gallery to najdłuższy zachowany fragment muru, na którym artysty malowali freski w hołdzie pokoju i wolności.

Wyspa Muzeów

dotrzyj busem do niemiec do berlina

Zlokalizowana w samym sercu miasta Wyspa Muzeów to miejsce, gdzie historia i sztuka spotykają się w jednym miejscu. Znajdziesz tu takie perły jak Muzeum Pergamońskie czy Stare Muzeum.

Reichstag

Siedziba Bundestagu, czyli niemieckiego parlamentu, jest jednym z najważniejszych budynków w kraju. Warto wspiąć się na jego szklaną kopułę, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta.

Memorial Holocaustu

To poruszające miejsce składa hołd ofiarom Holocaustu. Złożony z 2 711 betonowych bloków pomnik zachęca do refleksji i pamięci o tych straszliwych wydarzeniach.

Potsdamer Platz

Jest to nowoczesne centrum handlowe i biznesowe Berlina. Pełne szklanych wieżowców, kin, restauracji i sklepów – idealne miejsce na przerwę w zwiedzaniu.

Charlottenburg

Zamek Charlottenburg to piękne miejsce pełne historii. Obejrzyj komnaty w stylu rokoko, a następnie spaceruj po przepięknych ogrodach pałacowych.

Jak dotrzeć do Berlina?

Dzięki naszej firmie transportowej podróżowanie między Polską a Niemcami nigdy nie było tak proste. Nasze busy są wygodne, bezpieczne i oferują atrakcyjne ceny. Zadbamy o to, by Twój weekend w Berlinie rozpoczął się i zakończył w najbardziej komfortowy sposób.

Międzynarodowe przewozy pasażerskie

Polska ★ Niemcy ★ Belgia ★ Holandia

Wyjazdy do DE, NL, BE: ndz, wt, śr, czw, pt

Wyjazdy do PL: pn, śr, czw, pt, sb

Wyjazdy z NL, BE również w piątek wieczorem

*Dowóz klienta pod wskazany adres

*Przewóz paczek

Berlin to miasto, które oferuje nieskończoną ilość atrakcji. Od historycznych zabytków, przez centra kultury, aż po nowoczesne centra handlowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na dotarcie do Berlina jest skorzystanie z naszych busów. Życzymy wspaniałego weekendu w stolicy Niemiec!

Otrzymaliśmy Twoją, rezerwację!

Nasz dział obsługi klienta oddzwoni do Ciebie maksymalnie w ciągu 24H. Dziękujemy!

×