Wyjazd 9-osobowym busem za granicę na wakacje?

DATA

Wybór środka transportu przy wyjeździe na wakacje za granicę ma bardzo duże znaczenie. Wynika to z faktu iż podróż za granicę trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin. Już na starcie wybierając środek transportu na swój zagraniczny wyjazd możesz wpłynąć na to jak bardzo wymęczony podróżą dojedziesz na miejsce. Podróż jako pasażer lub wynajem busa na wyjazd na wakacje do takich krajów jak Niemcy, Belgia, Holandia czy Luksemburg to super rozwiązanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zostań do końca.

Przeczytasz tutaj o

Wybierz komfort podróży

Każdy z nas po podróży chciałby jak najszybciej zacząć eksplorować nowe miejsce. Dlatego właśnie tak ważny jest komfort w podróży. Komfort potęguje dobre samopoczucie wśród podróżujących. A przecież chcesz, żeby Twoja podróż była przyjemna i cieszyć się każdą częścią swojej podróży za granicę. Dlatego przed wyjazdem wybierz odpowiedni, wygodniejszy transport. Warto poświęcić trochę czasu, aby dobrze zaplanować swój wyjazd. Uwzględniając czynniki które będą miały wpływ na Twój komfort.

Podróż jako pasażer lub wynajem busa na wyjazd na wakacje do takich krajów jak Niemcy, Belgia, Holandia czy Luksemburg to super rozwiązanie. 

Dzisiaj na rynku firmy transportowe prześcigają się swoimi kuszącymi ofertami. Miejsca dla siebie znajdziesz zarówno w autobusie jak i w busie. Te środki transportu od kilku lat stają się coraz bardziej popularne. Przejazd osobowy w obu tych środkach transportu ma swoje plusy i minusy. Który z nich jest lepszy? Tylko Ty możesz o tym zdecydować bo lekturze tej małej analizy którą dziś dla Ciebie przygotowałem.

Międzynarodowe przewozy pasażerskie

Polska ★ Niemcy ★ Belgia ★ Holandia

Wyjazdy do DE, NL, BE: ndz, wt, śr, czw, pt

Wyjazdy do PL: pn, śr, czw, pt, sb

Wyjazdy z NL, BE również w piątek wieczorem

*Dowóz klienta pod wskazany adres

*Przewóz paczek

Jakie są zalety podróży busem na wakacje?

Na początku przyjrzymy się zaletom podróży na wakacje busem 9-osobowym.

  • Podróż busem za granicę przebiega znacznie szybciej, ponieważ jest fizycznie szybszy. Samochód osobowy jakim jest bus porusza się szybciej niż 100km/h – gdzie właśnie tyle wynosi maksymalna prędkość autokaru na autostradzie.
  • Możliwość omijania korków decydując się na wyjazd busem za granicę na wakacje masz większą szansę uniknięcia korków. Pojazd ten ten ma większą możliwość poruszania się po lokalnych drogach gdyby była konieczność objazdu odcinka na trasie.
  • Brak większej ilości przesiadek jazda busem daje nam możliwość przejazdu z adresu pod adres. W tak zwanym systemie door to door.
  • Przystanek na życzenie podróżującego

Czy wyjazd za granicę busem na wakacje to dobry wybór dla turysty?

Osobiście uważam, że jest to wygodna forma podróży na wakacje. W szczególności kiedy nie znasz dobrze języka obcego lub jest to Twój pierwszy wyjazd za granicę – który rzecz jasna może być stresujący. Możliwość bezpiecznego dotarcia wprost pod wskazany adres z pomocą doświadczonego kierowcy wydaje się być komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Idealnym rozwiązaniem jest też wypożyczenie busa. W szczególności dla większych grup którym ciężko by było pomieścić się w mniejszym samochodzie osobowym planując wyjazd za granice kraju. Bardzo często z opcji wypożyczenia busa 9-osobowego korzystają turyści, którzy lubią spontaniczne wyjazdy na ostatnią chwilę. Koszty wynajmu są nieduże, a w grę wchodzi poczucie nie zależności i możliwość dowolnie organizowania wolnego czasu. Dlatego dobra wypożyczalnia na dogodnych warunkach to gwarancja komfortowej, bezstresowej podróży!

Busy są małe, ale komfortowe, a dzięki temu, że podróżuje nim tylko kilka osób, łatwiej nawiązać znajomości i przyjemniej spędzić czas w podróży.

Ile kosztuje wynajem 9-osobowego busa na wakacje?

Ceny są różne. Decydując się na wynajem busa na wyjazd za granicę często trzeba liczyć się z dodatkową opłatą jeśli chcesz nim opuścić granice kraju. Wysokość kaucji też jest kwestią dyskusyjną, zależy od wypożyczalni. Ogólnie jeśli chodzi o same ceny, to jest ona również uzależniona od modelu auta, czasu trwania najmu i terminu. Na kilku dniowe wycieczki średnio wypożyczalnie aut proponują stawkę około 500 zł za dobę.

Wynajmując auto na wakacje nie musisz martwić się przed wyjazdem o takie rzeczy jak:

  • trójkąt ostrzegawczy
  • gaśnica
  • apteczką

To wszystko zapewnia (a przynajmniej powinna) zapewniać firma która świadczy taką usługę najmu.

Czy wynajem busa na wakacje się opłaca?

Zdecydowanie. Szczególnie jeśli miałbyś podróżować większą grupą kilkoma samochodami. Ta opcja wcale nie wychodzi taniej. Jeśli 9 osób zdecyduje się spakować swój bagaż na podróż w busa w komfortowych warungach – rezygnując z własnego auta możesz sporo zaoszczędzić. Nowoczesne auta takie jak Opel Vivaro czy Renault Traffic palą około 7,5l na 100km. Co daje niezły wynik jak na ilość osób i bagażu który możesz ze sobą zabrać!

Międzynarodowy przewóz osób busem - sprawdź naszą ofertę

Masz ochotę na wczasy w komfortowych warunkach już w trakcie podróży? Chcesz wybrać bezpieczną podróż nowoczesną flotą aut? Brak dodatkowych kosztów związanych z opłatą za autostrady itp? Zostań naszym pasażerem! Skontaktuj się z nami!

Otrzymaliśmy Twoją, rezerwację!

Nasz dział obsługi klienta oddzwoni do Ciebie maksymalnie w ciągu 24H. Dziękujemy!

×