Historia Halloween w Europie: Święto Strachów i Zabawy

DATA

Halloween to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych świąt na świecie. Choć ma swoje korzenie w Irlandii, to szybko znalazło drogę do serc i tradycji innych krajów, w tym Niemiec, Belgii i Holandii. W artykule tym zgłębimy historię Halloween w Europie, przyjrzymy się temu, jak jest obchodzone w tych krajach oraz jak można wykorzystać to magiczne święto jako pretekst do odwiedzenia fascynujących miejsc.

Przeczytasz tutaj o

Korzenie Halloween: Celtowie i Święto Samhain

Halloween, znane również jako All Hallows’ Eve, ma swoje korzenie w starożytnym celtyckim święcie o nazwie Samhain. Samhain obchodzone było na terenach dzisiejszej Irlandii, Szkocji i Walii jako zakończenie sezonu letniego i początek sezonu zimowego. 

Było to także czas, kiedy ludzie wierzyli, że granice między światem żywych a umarłych stawały się cieńsze, co umożliwiało duchom zmarłych powrót na ziemię. Tradycyjnie, celtyckie społeczności organizowały obrzędy, w których wchodziły w interakcje z duchami swoich przodków.

Halloween w Irlandii: Dom Narodzin Święta

Irlandia jest ojczyzną Halloween, więc nie ma lepszego miejsca, aby zanurzyć się w autentycznych tradycjach i obchodach tego święta. W miastach i wioskach na całym irlandzkim wybrzeżu organizowane są parady, pokazy ogni sztucznych i festyny. Warto odwiedzić irlandzkie zamki, które często organizują nocne wycieczki pośród mrocznych zakamarków, aby poczuć ducha Halloween.

Halloween w Niemczech: Zrównoważone Połączenie Tradycji

Niemcy, znane z dokładności i rzetelności, przystosowały Halloween do swoich tradycji. W miastach takich jak Berlin czy Monachium można znaleźć liczne imprezy i parady z udziałem przerażających postaci. Niemieckie miasta oświetlają się w nocy kolorowymi latarniami, tworząc niepowtarzalny nastrój. Ponadto, liczne zamki i fortyfikacje otwierają swoje bramy, aby zapewnić odwiedzającym dreszcze na widok szalonego towarzystwa duchów.

Halloween w Belgii: Połączenie Smaku i Strachu

Belgia to kraj, który słynie z wykwintnej kuchni, ale w Halloween udowadnia, że potrafi równie dobrze bawić się strachem i zabawą. 

W miastach takich jak Bruksela i Bruhle możesz przeżyć niezwykłe przeżycia w nawiedzonych domach i ogrodach. Po zapachu belgijskich frytek, spróbuj tradycyjnych ciasteczek Halloween zwanych „cake au potiron” (ciasto dyniowe) lub „koffiekoeken” (belgijskie drożdżówki).

Halloween w Holandii: Święto dla Dzieci

Holandia jest krajem, który przekształcił Halloween w radosne święto dla dzieci. W Dzień Wszystkich Świętych, dzieci ubrane w straszne kostiumy chodzą od drzwi do drzwi, prosząc o słodycze w stylu „trick or treat.” W Amsterdamie i innych dużych miastach organizowane są także imprezy na ulicach, w których uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Halloween - okazja do podróży z Braciaktrans

Międzynarodowe przewozy pasażerskie

Polska ★ Niemcy ★ Belgia ★ Holandia

Wyjazdy do DE, NL, BE: ndz, wt, śr, czw, pt

Wyjazdy do PL: pn, śr, czw, pt, sb

Wyjazdy z NL, BE również w piątek wieczorem

*Dowóz klienta pod wskazany adres

*Przewóz paczek

Dla naszej firmy zajmującej się przewozem osób busami do Niemiec, Belgii i Holandii Halloween to idealna okazja, aby zachęcić Was do odwiedzenia tych krajów. To okazja, aby doświadczyć kultury, tradycji i atmosfery tych miejsc w zupełnie nowy sposób.

 

Nasze wygodne busy zapewnią Ci wygodną podróż i dostęp do najciekawszych miejsc i wydarzeń związanych z Halloween.

 

A więc? 🙂 Za rok halloween w Belgii? 🙂

Połączmy tradycję z nowoczesnością i razem obchodźmy Halloween na naszych trasach!

Otrzymaliśmy Twoją, rezerwację!

Nasz dział obsługi klienta oddzwoni do Ciebie maksymalnie w ciągu 24H. Dziękujemy!

×